Głosy naszego miasta

Projekt międzypokoleniowy „Głosy naszego miasta” wyrósł z chęci połączenia opowieścią młodego i starszego pokolenia mieszkańców Sejn, aby wspólnie wybudować pomost pod przyszłe działania w mieście.

Od kilku lat działa w Sejnach Archiwum Miejsko-Gminne, które jest jednym z lokalnych archiwów działającym w regionie. Bazując na zbiorach nieżyjącego już fotografa i dziennikarza, Jana Lupo, zebrane zostało kilka tysięcy fotografii z Sejn i okolic. Chcielibyśmy te zbiory ożywić opowieścią, wzbogacić, a przede wszystkim spotkać młodsze i starsze pokolenie aby uwrażliwić uczestników, a pośrednio ich rodziny na wartość rodzinnych wspomnień, które warto zachować od zapomnienia. Dodatkowym celem naszego projektu jest wprowadzenie starszego pokolenia w nowoczesny świat multimediów przez lokalne dzieci i młodzież.

Zorganizowaliśmy warsztaty multimedialne, digitalizacji, archiwistyczne, opowieści i plastyczne. Spotkaliśmy się wspólnie na 5 otwartych kawiarenkach, aby wymienić się wspomnieniami o ważnych dla naszej społeczności miejscach. Dodatkowo podzielili się z nami swoją wiedzą pasjonaci historii Sejn oraz dalszego i bliższego regionu.

Zobacz więcej: Publikacja książkowa, Spacer wspomnień, Galeria projektuEkspozycja plenerowa, Wystawa „W oczach drugiego”

logo_GLOSY_v2