O projekcie

Celem niniejszej oddolnej inicjatywy jest popularyzacja dorobku fotograficznego oraz filmowego Jana Lupo – pasjonata fotografii i dziennikarza „Przeglądu Sejneńskiego”, który przez kilkadziesiąt lat dokumentował wszelkie przejawy życia miasta Sejny i okolic.

Poza fotografiami ze zbiorów przepastnego archiwum jakie zostawił nam Pan Jan Lupo, staramy się prezentować także inne materiały dokumentalne, które otrzymujemy od mieszkańców Sejn. Są wśród nich zdjęcia lokalnych fotografów, filmy wideo czy inne materiały graficzne lub prasowe.

Zapraszamy do uczestnictwa w tworzeniu dokumentalnego zapisu Sejn z pierwszej i drugiej połowy XX wieku poprzez komentowanie i dzielenie się wspomnieniami z tego okresu. Z radością zamieścimy pozyskane materiały, ze wskazaniem autorów oraz źródła pochodzenia.

Mamy nadzieję, że nasze działanie przysporzy Państwu możliwości do miłych wspomnień o Sejnach i okolicach, ale także poznania nieznanych wcześniej faktów na temat miejsca w którym mieszkamy lub jesteśmy z nim związani.

Zespół Archiwum

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak duże są zbiory?

Opublikowaliśmy już ponad 2000 fotografii, kilkadziesiąt godzin filmów i nagrań dźwiękowych, kilkanaście publikacji książkowych i kilkadziesiąt publikacji prasowych.
W kolejce do publikacji czeka kolejne kilka tysięcy materiałów fotograficznych, wideo i dźwiękowych.

Po co jest znak wodny na opublikowanych zdjęciach?

Znak wodny na naszych materiałach służyć ma ułatwieniu odnalezienia źródła fotografii w momencie dzielenia się materiałami w mediach społecznościowych. Chcemy, aby jak najwięcej osób trafiało na naszą stronę dzięki czemu będzie mogło zapoznać się z innymi materiałami.

Czy mogę skorzystać z fotografii w swojej prezentacji, pracy lub publikacji?

Wykorzystanie zdjęć w celach edukacyjnych możliwe jest nieodpłatnie. W sytuacji, kiedy wymagane jest zdjęcie w lepszej jakości prosimy o bezpośredni kontakt: archiwummg[at]gmail.com. 

Czy Archiwum Miejsko-Gminne korzysta z dofinansowania?

Archiwum nie korzystało i w chwili obecnej nie korzysta z żadnego dofinansowania państwowego lub projektowego. Działania realizowane są ze środków prywatnych założycieli. W przyszłości jednak planujemy skorzystanie z różnorodnych form dofinansownia naszych działań.

MODEL_jan lupo_internet

Jan Lupo i jedna z jego pasji, modelarstwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s