Fotografie – zestaw 54

W tym roku Pogranicze świętuje swoje 25-lecie istnienia. Od początków działalności, gdzieś na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX-wieku jeszcze obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury do dzisiaj, instytucja ta zrobiła wiele dla zachowania pamięci o historii miasta Sejny i jego okolic. Przez lata Pogranicze wykształciło własne metody pracy, często wyprzedzając trendy lub będąc wręcz ich prekursorem, a realizowane długoterminowe projekty edukacyjne wykształciły grono ludzi zainteresowanych lokalną historią i świadomych swoich korzeni. Nie unikano przy tym mówienia o tematach trudnych, przez co wiele zagadnień udało się lokalnej społeczności przepracować i odnaleźć dzięki temu drogę do wielokuturowego porozumienia.

W czasie swojej pracy reporterskiej Jan Lupo był wielokrotnie obecny podczas wydarzeń organizowanych przez Ośrodek i Fundację Pogranicze. Poniżej prezentujemy wybór kilkudziesięciu fotografii jakie znajdują się w jego reporterskich archiwach.
Duża część fotografii pochodz z wydarzenia 10+1 W obliczu przyszłości. Post-jubileusz „Pogranicza”, które miało miesjce w dniach  22-29 stycznia 2002 roku.

ZESTAW54

Kliknij aby zobaczyć galerię

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografia, Sejny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s