Wyścig kolarski w Sejnach

Pocztowka_kolarskaPrawie 35 lat temu odbył się I Ogólnopolski Wyścig Kolarski juniorów młodszych
o Puchar „Ziemi Sejneńskiej”.

[AKTUALIZACJA]

Pan Andrzej Ciborowski przesłał nam szerszą informację na temat I Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego juniorów młodszych o Puchar „Ziemi Sejneńskiej” z 1979 roku, którą cytujemy poniżej:

„Wyścig był organizowany przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS, przy współpracy Polskiego Związku Kolarskiego. Jednak głównymi organizatorami byli miejscowi działacze LZS, a wśród nich m.in. Pan Stanisław Andruczyk, Pan Piotr Kiewlak, Pani Helena Woźnialis, Pan Stanisław Wojtanis, Pan Jan Lupo obsługiwał sprzęt nagłaśniający, oraz piszący te słowa Andrzej Ciborowski i wielu innych, których nazwisk nie pamiętam. Wyścig składał się z dwóch etapów:
– pierwszy etap to kryterium uliczne w Sejnach. Start i meta na ul. Armii Czerwonej (obecnie Piłsudskiego) przy pomniku. Kolarze jechali ul. Armii Czerwonej, Plac św. Agata, Zawadzkiego, Świerczewskiego, 1-go Maja i znowu Armii Czerwonej. Było to kilka okrążeń.
– drugi etap start w Sejnach na ul. 1-go Maja przy kinie POLONEZ obecnie Dom Kultury do Suwałk, następnie z Suwałk do Augustowa i z Augustowa do Sejn. Meta na ul. 1-go Maja przy kinie POLONEZ.

Mieliśmy zabezpieczone ze Straży Pożarnej w Sejnach krótkofalówki i przeprowadzaliśmy relacje z trasy pierwszego etapu z ul. Zawadzkiego, a z trasy drugiego etapu relacja była z Pomorza. Janek Lupo swoją krótkofalówkę przystawiał do mikrofonu i informacja z trasy była słyszana w głośnikach na mecie.”

Dziękujemy Panu Andrzejowi za podzielenie się tym wspomnieniem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s